Обиколка на фабриката

 • 2fd94a2c
 • ced10a1a
 • d5be7b0e
 • b3af5979

ЗА НАС

HEBEI DEBIEN TECHNOLOGY CO., LTD.е основана во 2010 година како водечки производител специјализиран за производство на садови за готвење од леано железо во Кина. lt главно произведува зачинети и емајлирани тепсија од леано железо, тава за пржење, тенџере, тава, скара, вок, холандска печка, садови за печење итн. фабриката се наоѓа во провинцијата Шиџиажуанг. Хебеи и на само околу 300 км од Пекинг и Тијанџин, пристаништето Ксинганг, уживајќи во прилично удобен транспорт. Нашата компанија може да се пофали со моќна техничка сила. Компанијата зафаќа површина од 30.000 квадратни метри, има целосно и најнапредно производство и опрема за инспекција и може да се пофали со високи степени на механизација и автоматизација. Компанијата има автоматска линија за благирање со вбризгување без кутија од типот на вертикална разделба ZZ416B, производствена линија за обработка на глинест песок 45 T/h, автоматска машина за леење, две машини за минирање со шут. ,две куполи печки од 3T/h, две IF индукциски печки и дуплексно топење.Покрај тоа, нашата компанија има и BRUKER спектрометри, WES-300 дигитален дисплеј хидраулични универзални машини за тестирање, калапи песок сета опрема за тестирање на перформансите.Понатаму, компанијата има и два машински центри, десет CNC стругови, универзален млеч и машина за глодање и дупчење, имаме 2 линии за леење Disa, 3 линии за емајл и 1 линија за растително масло, за да можеме да обезбедиме дека сите нејзини производи можат да се задоволат барањата на клиентите.Нашата компанија веќе е сертифицирана со ISO9001.SGS, FDA, KFDA.Нашите производи се комплетни во спецификации, квалитетна извонредност и стремеж кон совршенство, и ги поздравуваме пријателите од целиот свет да дојдат во нашата компанија за соработка.

 • за

ВЕСТИ

e2041e4e
 • За новокупениот лонец од леано железо

  Постојат два вида традиционален железен тенџере: суров железен тенџере и варен железен тенџере.Садот за сурово железо е мувла за леење, отпорот на висока температура е потежок за раката, топлината просечна, не е лесно да се залепи дното ...
 • Предности и употреба на претходно зачинет гипс и...

  Доброто тенџере е плус за готвење.Готвењето во тенџере од леано железо е едноставно и вкусно како бифтек од ресторан со јагленисана надворешност и мека, сочна внатрешност, или брзото пропржување на кинески готвач.
 • Сè за саксии од емајл леано железо

  Што е тенџере од емајлирано леано железо Емајлираниот тенџере од леано железо (во натамошниот текст: емајлиран тенџере) е разновиден сад за готвење храна.Потеклото на емајлираните саксии Уште во раниот 1...

СЕРТИФИКАТ

 • fdsfs
 • dsgds
 • fsdgbf
 • асфсаф